SZUKAJ

Najlepsze filmy o modzie – zestawienie TOP 10

Wśród fanów mody nie ma chyba osoby, która nie chciałaby zajrzeć za kulisy tego świata, poznać historię najsłynniejszych projektantów lub po prostu mieć okazję przyjrzeć się zjawiskowym projektom. Filmy o modzie dają taką możliwość, a my przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 10 najlepszych! Sprawdź nasz ranking, z którego dowiesz się zarówno tego, na czym skupia się fabuła, jak i gdzie możesz znaleźć każdy z wybranych tytułów.

Przygotuj się na porywającą podróż, ujawniającą tajniki świata fashion.

Filmy o modzie – tych tytułów nie możesz przegapić!

,,Diabeł ubiera się u Prady” (2006)

Nasze zestawienie otwiera absolutny klasyk, którego nie mogło zabraknąć na tej liście – film pt. ,,Diabeł ubiera się u Prady” powstał w oparciu o fabułę książki o tym samym tytule. Opowiedziana została w nim historia wzorowana na legendarnej redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a – Anny Wintour. Główna bohaterka, asystentka redaktor naczelnej, próbując odnaleźć się w obcej, modowej rzeczywistości, obnaża brutalność, która kryje się za pozornym pięknem kolorowych magazynów, modelek i zachwycających ubrań. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że główne role odgrywane są przez Meryl Streep i Anne Hathaway.

Gdzie oglądać ten film? Na HBO.GO

Trudno o słynniejszy film o modzie od „Diabeł ubiera się u Prady”

,,Projektantka” (2015)

Po dość oczywistej powyższej propozycji, mamy dla Ciebie nietuzinkową alternatywę w ramach filmów o modzie, a jest nią ,,Projektantka”, w którą wcieliła się znakomita Kate Winslet. Tytułowa bohaterka powraca do swojego rodzinnego miasta w Australii, by przy pomocy swojego narzędzia pracy – maszyny do szycia – zemścić się na wszystkich tych ludziach, którzy kiedyś ją skrzywdzili. Śmiech, smutek i nostalgia przeplatane są w tym obrazie z zachwycającymi kostiumami.

Gdzie oglądać ten film? Na CDA

,,Projektantka” to pozycja obowiązkowa dla miłośniczek mody. 

,,Pret-a-Porter” (1994)

 Jeśli w modzie i filmach lubisz klimaty retro, z pewnością do gustu przypadnie Ci nieco mniej znana, ale równie dobra co powyższe propozycja – film ,,Pret-a-Porter” z Sophią Loren, Julią Roberts i Kim Basinger w rolach głównych. Satyryczna komedia ukazuje kulisy osławionego paryskiego tygodnia mody, w czasie którego projektanci, modelki, wydawcy i fotografowie toczą ze sobą zaciętą walkę.

Gdzie oglądać Pret a porter? CDA

Pret-a-Porter to już klasyka gatunku.

,,Coco Chanel” (2009)

 ,,Coco Chanel” to jeden z najpiękniejszych filmów biograficznych, ukazujących historie projektantów mody, których kreatywność odmieniła świat. Tytułowej Coco Chanel, w rolę której wcieliła się Audrey Tautou, zawdzięczamy możliwość noszenia spodni przez kobiety, więc choćby z tego powodu warto dowiedzieć się, jaką cenę przyszło jej zapłacić za ten niewątpliwy sukces.

Gdzie oglądać ten film? Na vod.pl

Poznaj historię słynnej projektantki, Coco Chanel.

To Cię może zainteresować: Dokumenty o modzie i projektantach – obowiązkowe filmy dla fanek mody >>>

,,Ocean’s 8” (2018)

 Jeśli masz ochotę na film akcji z modą w tle − i to w gwiazdorskiej obsadzie! − zdecydowanie postaw na tytuł ,,Ocean’s 8”. W rolach głównych zobaczysz prawdziwą plejadę gwiazd: Sandrę Bullock, Anne Hathaway, Cate Blanchett, Helenę Bonham Carter, a nawet i Rihannę. Tworzą one kobiecy team, którego zadaniem jest kradzież biżuterii w czasie Met Gali. Emocje gwarantowane!

Gdzie oglądać ten film? Na HBO.GO

Chcesz się pośmiać? Włącz OCEAN’S 8, czyli komediowy film z modą w tle.

,,Nić widmo” (2017)

A co powiesz na dramat osadzony w modowym świecie, ale nie skupiający się na prawdziwych wydarzeniach, a fikcyjnej historii projektanta, który jest na poły artystą, a na poły rzemieślnikiem? To właśnie zarys fabuły filmu ,,Nić widmo”, w którym designer swoje twórcze rozterki dzieli z muzą, modelką i kochanką w jednej osobie. Obraz ten daje dobrą sposobność, by bliżej przyjrzeć się warsztatowi krawców z połowy XX wieku.

Gdzie oglądać ten film? Na Netflix

 ,,Saint Laurent” (2014)

Kolejna propozycja o biograficznym charakterze, tym razem opisująca historię dwudziestojednoletniego Yves Saint Laurenta, który po śmierci Diora staje na czele francuskiego domu mody. Fabuła filmu skupia się jednak nie tylko na jego branżowych osiągnięciach, ale też znanym tle emocjonalnym, sprowadzającym się do romansu z asystentem.

Gdzie oglądać ten film? Na vod.pl

Idealny film dokumentalny na wieczór? Historia Yves Saint Laurenta!

,,Gia” (1998)

Świat mody to jednak nie tylko znani projektanci i wydawcy, ale też modelki. ,,Gia” to film skupiający się właśnie na tej perspektywie. Opowiada bowiem opartą na faktach historię życia modelki Gii Marie Carangi, legendy świata mody, która zmarła mając zaledwie 26 lat. W rolę zjawiskowej urody kobiety wcieliła się, nie bez powodu, Angelina Jolie.

Gdzie oglądać ten film? Na HBO.GO

,,Gia” to niezwykła opowieść, która wzruszy Cię do łez.

 ,,Zoolander” (2001)

,,Zoolander” to z kolei film, który po mistrzowsku traktuje świat mody z komediowym przymrużeniem oka. W roli głównej zobaczymy Bena Stillera, który jako zapomniany model walczy o powrót na szczyt sławy. Choć pozornie tytuł ten nie wymaga większej refleksji, komediowa fabuła oparta jest jednak o problem, z którym mierzą się gwiazdy modelingu.

Gdzie oglądać ten film? Na HBO.GO

,,Neon Demon” (2016)

Bardzo artystyczny, typowy dla reżysera Nicolasa Winding Refna, obraz rzeczywistości modelingu, w którym rywalizacja nierzadko przybiera niepokojący wymiar. Młoda dziewczyna (Elle Fanning), która przyjeżdża do Los Angeles, by rozpocząć karierę modelki, poznaje koleżanki po fachu owładnięte niebezpieczną obsesją cielesnego piękna. Doświadczone modelki zaczynają żerować zarówno na jej młodości, jak i witalności, w dość dosłowny sposób.

Gdzie oglądać ten film? Na vod.pl

Filmy o modzie bywają… przerażające – sprawdź „Neon Demon”

Myślę, że wiesz już, jakie filmy o modzie naprawdę warto zobaczyć. Miłego seansu!

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News