SZUKAJ

MAŁA CZARNA: Mateusz Kołtunowicz / Mateunia

Dziś z  cyklu Mała Czarna po raz pierwszy rozmawiamy z mężczyzną ze świata mody – Mateuszem Kołtunowiczem / Mateunia 🙂

Mateusz jest znanym stylistą gwiazd. Jego przygoda z modą rozpoczęła się na kierunku studiów związanych z projektowaniem. Współtworzył kolekcję, którą zaprezentował podczas łódzkiego Fashion Weeku w 2012 roku. Od zawsze nieszablonowo myślał o modzie. Po przejściu etapu asystenta porzucił na rok świat mody, jednak tęsknota za tą formą sztuki nakazała mu rozwijać się jako samodzielnemu styliście.
Od samego początku niezwiązany z wydawnictwami, pracuje jako freelancer. Współpracował i pracuje między innymi z: Anią Wyszkoni, Zuzą Jabłońską, Małgorzatą Ostrowską, Kasią Sokołowską, Michałem Szpakiem, Adą Fijał, Romą Gąsiorowską, Anitą Lipnicką, Kasią Kowalską, Sarsą, Martą Gałuszewską, Mają Hyży, Kasią Stakiewicz, Kubą Karasiem, Honoratą Skarbek, Polą Rise, Klaudią Szafrańską, czy Karoliną Pisarek. Współpracuje z polskimi projektantami oraz HAIRMATE. Tworzy kosmiumy do reklam.

MAŁA CZARNA

1. Moda to dla mnie

Moje życie #🤍

2. TOP 3 ulubione rzeczy w Twojej szafie

Mam masę ulubionych rzeczy, trudno wybrać 3, jeśli muszę to będą to: marynarka vintage Boss/ mini Torebka Jacquemus / Płaszcz vintage Burberry (tak kocham vintage).

3. W mojej szafie jest najwięcej

Butów i okularów przeciwsłonecznych, a od niedawna mini torebek.

4. Ikona stylu

Nie zdecyduję się tu na jedną, ponieważ każda z tych postaci jest dla mnie ikoną stylu, każda ma swój niepowtarzalny styl: David Bowie, Prince, Królowa Elżbieta II, Olly Alexander z Years and Years , Beata Tyszkiewicz, Grace Jones , Yayoi Kusama i wielu innych, mógłbym wymieniać w nieskończoność.

5. Nigdy nie założyłbym

Nie myślę szablonowo – mogę założyć wszystko.

6. Za najlepiej ubrany naród uważam

Japończyków, tych którzy biegną do pracy w idealnych garniturach i garsonkach i tych, którzy eksperymentują i za pomocą mody wyrażają siebie.

7. Ulubiony projektant

Alexander Mcqueen dla mnie na zawsze pozostanie prekursorem. Wyprzedzał swoją epokę.

Simon Porte Jacquemus, w którego mini torebkach jestem zauroczony.

8. Na szafę zamieniłbym się z:

Nie wymieniłbym się z nikim, moja garderoba to cały ja.

9. Minimalista czy maksymalista:

W zależności od humoru. Jeśli chodzi o mnie samego kocham czerń i to w niej odnajduję się najlepiej. W stylizacjach lubię przegiąć, co nie znaczy, że nie jestem w stanie zrobić minimalistycznej kampanii 🤍🤍🤍

10. Ulubiony trend:

W tym sezonie lila (absolutnie kocham i szyję sobie nawet w tym kolorze garnitur), motywy astralne, magiczne astrologiczne oraz monolooki i garnitury oversize.

Zdjęcie: Monika Sadłos

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News