SZUKAJ

Moda na ekranie – najwyżej oceniane filmy na Netflixie

Przez lata swojej działalności platforma streamingowa Netflix zdążyła nagromadzić pokaźny zapas filmowych dzieł z modą na pierwszym planie, odsłaniając tym samym jej kulisy. Poza historiami najznakomitszych postaci branży fashion możemy dowiedzieć się też, którzy z nich zostali zamordowani, jak powstają największe modowe wydarzenia, oraz kto tak naprawdę kreuje trendy, które widzimy na ulicach. Poniżej znajdziesz zestawienie najwyżej ocenianych filmów na Netflixie, w których moda odegrała istotną rolę. 

Filmy, które znajdziesz w poniższym zestawieniu to pozycje obowiązkowe na kinowej liście entuzjastów mody. 

[Najwyżej oceniane filmy na Netflixie o modzie] OLIVIER ROUSTEING: CUDOWNE DZIECKO ŚWIATA MODY

Olivier Rousteign, który faktycznie w branży mody określany jest mianem cudownego dziecka, stanowisko dyrektora kreatywnego marki Balmain objął w wieku zaledwie 25 lat. Tak szybka i błyskotliwa kariera w branży fashion przydarzyła się wcześniej jedynie Saint Laurentowi. Zarządcy domu mody Balmain nigdy jednak nie żałowali podjętego ryzyka, a z autobiograficznego filmu na Netflixie możemy poznać historię Rousteigna jako kreatora trendów, ale też chłopaka poszukującego swoich biologicznych rodziców.

[Najwyżej oceniane filmy na Netflixie o modzie] ROXANNE LOWIT: MAGICZNE CHWILE

Życie i twórczość tej słynnej nowojorskiej fotografki jest równie fascynujące i ujmujące co robione przez nią zdjęcia. Film dokumentalny poświęcony tej artystce pokazuje jej drogę do rozpoznawalności, od lat 70. kiedy to rozpoczęła swoją przygodę z aparatem fotografując własne projekty w czasie nowojorskiego fashion weeku.

[Najwyżej oceniane filmy na Netflixie o modzie] FRANCA: CHAOS I KREACJA

Reżyser tej pozycji prezentuje przed widzami intymny portret swojej matki Franci Sozzani, legendarnej redaktor naczelnej włoskiego Vogue’a. Dla niektórych była ona przekraczającą wszelkie granice skandalistką, dla innych z kolei odważną kobietą, która nie bała się poruszać tematów tabu. Przede wszystkim jednak Franca Sozzani była redaktorką naczelną włoskiego „Vogue’a” przez prawie 30 lat. Dokument wyreżyserowany przez Francesco Carrozziniego jest zapisem jego rozmów z matką.

[Najwyżej oceniane filmy na Netflixie o modzie] 7 DAYS OUT

Dokument zatytułowany ,,7 days out” prezentuje przygotowania do sześciu wyjątkowych wydarzeń w świecie sportu, gastronomii, kosmonautyki i mody, jak tytuł wskazuje – na 7 dni przed. Jego twórcy zapraszają widzów m.in na spektakularny pokaz kolekcji wiosna-lato 2018 Chanel w Grand Palais w Paryżu. Kamera towarzyszy zmarłemu w tym roku mistrzowi Karlowi Lagerfeldowi w pracy — od przymiarek, przez castingi, po ostatnie poprawki i wskazówki przed startem. To idealna okazja do zapoznania się z kulisami świata haute couture.

Ikona wpisu: Stephen Lovekin / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News