SZUKAJ

MODIVO S.A. pomaga Ukrainie: 250 tysięcy złotych, odzież, obuwie i wiele więcej

1 min.

W obliczu ostatnich wydarzeń związanych z inwazją Rosji na Ukrainę spółka MODIVO S.A. zdecydowała się podjąć konkretne działania mające na celu pomoc wszystkim tym osobom, które poszukują teraz bezpiecznego schronienia. Przekazała 250 tysięcy złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej oraz obuwie, odzież i środki medyczne. Dodatkowo oferuje wsparcie psychologiczne i miejsca pracy dla obywateli Ukrainy, a obecnych pracowników firmy edukuje w zakresie możliwej pomocy tym, którzy w tej chwili najbardziej jej potrzebują.

W obliczu trudnej sytuacji Ukrainy i jej obywateli spółka MODIVO S.A. wyraża swoją solidarność i wsparcie dla osób, które znalazły się w niebezpieczeństwie. Firma już 25 lutego przekazała wsparcie finansowe Polskiej Akcji Humanitarnej – organizacji, która pomaga ofiarom kryzysów humanitarnych. Wśród przekazanych środków znalazły się także produkty medyczne, które w miniony weekend konwojem dotarły do granicy z Ukrainą. Jednocześnie zadeklarowała pomoc materialną w postaci odzieży i obuwia dla Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze. Spółka wspiera również na bieżąco lubuski lokalny samorząd w zabezpieczeniu najpilniejszych potrzeb osób przyjeżdżających z Ukrainy do Zielonej Góry, przekazując obuwie oraz odzież.

final sale lato
image_processing20220225-16112-yikj4h.jpeg

Firma podjęła działania skierowane bezpośrednio do obywateli Ukrainy zatrudnionych w MODIVO S.A. W obiektach spółki udostępnione zostały telefony, z których pracownicy mogą wykonywać bezpłatne połączenia do swoich rodzin przebywających w Ukrainie. Zapewniono im także pomoc prawną oraz wsparcie psychologiczne. Pracownicy, którzy zdecydowali się wrócić do Ukrainy, zostali wyposażeni w karimaty, śpiwory oraz latarki. Organizowane są również warsztaty i webinary, podczas których psychologowie radzą, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie, a dorośli mogą się nauczyć radzić sobie z trudnymi emocjami. Pracownicy zyskali dostęp do prasy ukraińskojęzycznej.

MODIVO SA_siedziba spółki w Zielonej Górze_1.jpeg

MODIVO pracuje też nad uruchomieniem HUB’u informacyjnego dla pracowników z Ukrainy i  zachęca do aplikowania w procesach rekrutacyjnych na specjalistyczne stanowiska m.in. : informatyczne, programistyczne oraz wakaty w zespołach graficznych i stylistów.We współpracy z kancelarią prawną powstała specjalna strona internetowa, na której można znaleźć aktualne, praktyczne informacje w zakresie możliwości i procedur prawnych.

 #WeStandWithUkraine

Trendy & Porady:
Insta News