SZUKAJ

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne w sezonie wiosna-lato 2020

Lato w pełni – a to oznacza, że założenie okularów przeciwsłonecznych staje się obowiązkowym wykończeniem większości stylizacji. Na jakie fasony stawiają projektanci w tym sezonie? Powrócą znane z lat 70. oversize’owe oprawki typu muchy, a także kroje rodem z… narciarskiego stoku lub kolarskiego welodromu.

Te i inne modne w tym sezonie okulary przeciwsłoneczne znajdziesz w sklepie Modivo!

 

 

Różowe lata 70.

Boom na zakrywające większą część twarzy oprawki miał miejsce niemal 70 lat temu. Chętnie noszono je także na przełomie XX i XXI wieku i – podobnie jak inne ubrania i akcesoria z tamtego okresu – wracają w tym sezonie, co potwierdziły m.in. pokazy Gucci i Fendi. Owalne lub kwadratowe, w brązie lub czerni, z cienkimi lub grubymi oprawkami – panuje tutaj pełna dowolność. Grunt, by były jak największe!

 

 

Na sportowo

Innym popularnym trendem wśród projektantów na sezon wiosna-lato 2020okulary przeciwsłoneczne inspirowane modelami noszonymi przez kolarzy – bez oprawek w dolnej części i z wyróżniającą się górą – lub narciarzy – przypominające gogle znane z zimowych kurortów. Te pierwsze na swoim wybiegu pokazała marka Andrea Cruz i Versace, drugie – Boss. Ekstrawaganckie i rzucające się w oczy, z pewnością wyróżnią Twoją stylizację na tle innych.

6769

Okulary Furla

Wąskie oprawki

W opozycji do wspomnianych wcześniej, masywnych much, w tym sezonie modne będą także niewielkie okulary przeciwsłoneczne, lansowane przez trendsetterki jeszcze w tamtym roku. Chętnie pojawiały się w nich m.in. Bella Hadid czy Kylie Jenner. W sezonie 2020 promowali je m.in. Louis Vuitton i Christian Siriano. Pierwszy postawił na ostre, prostokątne oprawki, drugi nieco złagodził ich formę – to wyjście dla pań, które podchodzą do tego trendu bardziej zachowawczo.

 

 

Okulary Vogue/okulary Marella

Futurystyczne, geometryczne kształty

Wiele można powiedzieć o modnych w sezonie wiosna-lato 2020 okularach przeciwsłonecznych – ale na pewno nie to, że są subtelne! Udowadniają to projektanci lansujący oprawki kształtem przypominające nieoczywiste figury geometryczne, a także takie w kształcie prostokąta.

Okulary Chloe/okulary Fendi

Inny sposób na niebanalny dodatek latem 2020 roku? Okulary z łańcuchem – delikatniejszym, przypominającym stylistyką te noszone przez babcie, lub bardziej masywnym – często ważniejszym i bardziej przykuwającym wzrok niż same okulary! Takie dodatki noszą w tym sezonie influencerki z całego świata, a na swoich wybiegach zaprezentowała je m.in. Stella McCartney.

A Ty, masz już swoje idealne okulary przeciwsłoneczne? Ponadczasowo modne modele, jak i te zgodne z tegorocznymi trendami znajdziesz w Modivo!

 

 

Zdjęcie główne: Jacopo Raule/GC Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News