SZUKAJ

Poznaj styl gwiazdy: Charlotte Gainsbourg

Charlotte Gainsbourg niejedno ma imię. Dla jednych jest skandalistką, dla drugich córką legendarnego muzyka Serge`a Gainsbourga i wokalistki Jane Birkin, a dla innych – niekwestionowaną ikoną współczesnego stylu. Jedno jest pewne, aktorka potrafi ściągnąć na siebie uwagę, czy to odważną rolą w filmie czy niebanalną kreacją. Co najchętniej nosi brytyjsko-francuska gwiazda? Zajrzyjmy do jej garderoby!

Marynarki, T-shirty i szorty – to tylko kilka przykładów ubrań, po jakie sięga Charlotte. 48-letnia piosenkarka uosabia „paryską nonszalancję”, zachowując pozorną (!) niedbałość formy. W potarganych włosach i make-up no make-up wygląda tak lekko i dziewczęco, że trudno uwierzyć w jej wiek. Charlotte Gainsbourg jest kompilacją nastoletniej chłopczycy i świadomej własnych walorów kobiety. Z tej prostej przyczyny, tak wiele dziewczyn kopiuje jej codzienny styl.

Aktorka urodziła się jako córka popularnych muzyków, wnuczka aktorki Judy Campbell i krewna scenarzysty Andrew Birkina. Posiadanie takiej rodziny zobowiązuje! Charlotte Gainsbourg zadebiutowała w wieku 13 lat. Wystąpiła w kanadyjskiej produkcji „Słowa i muzyka” (1984) u boku Christophera Lamberta i Richarda Anconiny. Niespełna dwa lata później otrzymała Cezara w kategorii „Najbardziej obiecująca aktorka”. Dziś jej dorobek filmowy onieśmiela ilością i różnorodnością. Charlotte także śpiewa, fotografuje i jest szczęśliwą mamą trójki dzieci.

Marynarki w stylu Charlotte Gainsbourg

Chłopczyca czy lwica? Odkryj tajnik stylu Charlotte Gainsbourg

Mówi się, że Charlotte przejęła odwagę po ojcu, a wyczucie mody po matce. I choć często sprawia wrażenie ubranej w wielkim pośpiechu – to tylko pozory! Każdy element jej stylizacji jest przemyślany i dopracowany. W końcu nie bez przyczyny artystka regularnie trafia na listy najlepiej ubranych gwiazd.

Czy wiesz, że…?

Nicolas Ghesquière, dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga, wybrał Charlotte Gainsbourg za swoją muzę.

Jansy w stylu Charlotte Gainsbourg

Aktorka „Melancholii” (2011) na co dzień wybiera proste elementy garderoby, tworząc za ich pomocą atrakcyjną i spójną całość. Sięga po luźne T-shirty, oversizowe koszule, rurki, skórzane kurtki i jeansowe katany. Jak nietrudno zauważyć, zestawienia Charlotte często mają casualowy charakter o rockowym zacięciu.

View this post on Instagram

#charlottegainsbourg #flawlesshumanbeing

A post shared by Charlotte Forever (@charlottegainsbourgnotofficial) on

Kurtki w stylu Charlotte Gainsbourg

48-letnia artystka nierzadko upodabnia się w stylu do terenowej dziennikarki czy wnikliwej reportażystki. Ubrana w szeroką marynarkę i niebieską koszulę rejestruje świat zza obiektu ukochanego aparatu. Ponadto, jej szczupłą i pociągłą twarz często zdobią okulary pilotki.

View this post on Instagram

#coachella

A post shared by Charlotte Gainsbourg (@charlottegainsbourg) on

Lady Balenciaga ściąga spojrzenia!

Gainsbourg, zwana pieszczotliwie „Lady Balenciagą”, nieco inaczej ubiera się na czerwony dywan. I choć gwiazda nie lubi festiwali oraz wystąpień publicznych, jak nikt potrafi ściągnąć uwagę fotografów. Ubrana w skórzane szorty i przezroczystą koszulę − wygląda obłędnie.

View this post on Instagram

@festivaldecannes @anthonyvaccarello @ysl

A post shared by Charlotte Gainsbourg (@charlottegainsbourg) on

Charlotte jest szczupłą i wysoką kobietą o niemal chłopięcej figurze. Ma typowo francuską urodę i niespotykany temperament. Mimo swojego wieku, nie stroni od krótkich i obcisłych kreacji projektu Anthony’ego Vaccarello. Aktorka śmiało bawi się modą. Jest zwolenniczką asymetrycznych krojów i nieszablonowych fasonów.

Spódnice w stylu Charlotte Gainsbourg

Styl Charlotte Gainsbourg to kwintesencja świadomej mody. Paryska nonszalancja przeplata się z estetyką high fashion!

zdjęcie główne: Samir Hussein/WireImage

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News