SZUKAJ

Prawdziwy francuski styl – poznajcie instagramowe konto, które pokazuje co naprawdę noszą mieszkanki Paryża

Francuski styl ubierania starają się naśladować kobiety na całym świecie. W tym celu przeglądają modowe magazyny, internetowe witryny poświęconej tej tematyce, ale też całe mnóstwo zdjęć na Instagramie czy Pintereście. Rzecz w tym, że największe ikony francuskiego szyku, takie jak chociażby kiedyś Jane Birkin a dziś Jeanne Damas wspominają o tym, że istota paryskiego stylu sprowadza się do niewymuszonej nonszalancji i bycia ubranym, zamiast przebranym. To sprawia, że wierne odzwierciedlanie instagramowych looków niekoniecznie daje pożądany efekt. Z pomocą jednak przychodzi konto, które pokazuje prawdziwy francuski styl, fotografowany anonimowo na ulicach Paryża. Jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie sprawdź o czym mowa.

Prawdziwy paryski street style inspiruje znacznie bardziej, niż tylko utarte już nieco stylizacje z krótkimi kardiganami i jedwabnymi spódnicami. Choć i takich nie brakuje! Zainspiruj się tym, co codziennie trafia na konto @parisiensinparis.

@parisiensinparis – instagramowe konto, które pokazuje prawdziwy francuski styl

W obecnych czasach, w których mamy dostęp w zasadzie do wszystkiego, tym czego poszukujemy coraz częściej staje się to co najbardziej autentyczne i niezmienione. Dzieje się tak nie tylko w branży sztuki czy kultury, ale też mody. Mamy coraz większą świadomość tego, że to co prezentują nam internetowe media społecznościowe nie zawsze jest wiernym odzwierciedleniem realnego stanu rzeczy. Podobnie jest z instagramowymi stylizacjami. Te prezentowane na kontach poszczególnych influencerek zdają się być czasem przygotowywane godzinami i nieadekwatne chociażby do panującej aury pogodowej. Jak więc w gąszczu takich inspiracji znaleźć te, które zamiast napędzać w nas potrzeby zakupowe, pokażą realne pomysły na stworzenie ciekawych looków? Z pomocą przychodzą konta takie jak właśnie @parisiensinparis, prezentujące realną modę street style’ową, bez przebieranek i wielogodzinnego pozowania w celu złapania idealnego ujęcia.

Zasięgi instagramowego konta @parisiensinparis rosną ostatnio w zastraszającym wręcz tempie. Nic dziwnego, każdego dnia trafia na nie bowiem przynajmniej kilka zdjęć inspirujących stylizacji w prawdziwie francuskim stylu. Bohaterami zdjęć są niemal zawsze anonimowe osoby, a już na pewno zawsze takie, które nie wiedzą, że są w danym momencie fotografowane. Efekt? Zdjęcia realistycznych, niewymuszonych, nonszalanckich, codziennych stylizacji mieszkanek Paryża.

Francuskie stylizacje prosto z ulic Paryża

Głodna prawdziwie francuskiego stylu? Zobacz jedne z wielu inspirujących stylizacji, które pojawiły się na Instagramie @parisiensinparis. Trendy, które są rzeczywiście w użyciu? Błękitne dżinsy vintage, luźne trencze w kolorze kawy z mlekiem, jasne sneakersy i trampki, apaszki oraz minimalistyczne pojemne torebki na ramię.

Street style z Francji, ale nie tylko

Sukces konta @parisiensinparis sprawił, że zajawkowicze mody street style’owej z innych stolic mody podchwycili pomysł na pokazywanie jej prawdziwego oblicza. W krótkim czasie pojawiły się instagramowe konta prezentujące modę uliczną rodem z Amsterdamu, Londynu, czy nawet… Wrocławia.


To także może Cię zainteresować: Francuski styl – co on oznacza i kogo śledzić by tak się nosić? >>>

Ikona wpisu: Edward Berthelot / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News