SZUKAJ

ROTATE – co to za marka? Poznaj 5 faktów o skandynawskim brandzie dostępnym w MODIVO

Kiedy w 2018 roku podczas tygodnia mody w Kopenhadze marka Rotate przedstawiła swoją pierwszą kolekcję, jej sukces był już pewny. Jeanette Madsen i Thora Valdimars zaprojektowały idealnie skrojone sukienki, które stały się obiektem pożądania skandynawskich it-girls, a hasztag #makeitrotate wciąż robi niemałe zamieszanie na Instagramie.

Poznaj 5 faktów o duńskiej marce Rotate i przekonaj się, że warto zwrócić uwagę na projekty tworzone przez Madsen i Valdimars.

Marka Rotate powstała we współpracy duńskiego domu mody Birger Christensen z projektantkami mody oraz influencerkami: Jeanette Madsen i Thorą Valdimars. Prywatnie kobiety są przyjaciółkami, a zawodowo wspólniczkami i dyrektorkami kreatywnymi marki. To one odpowiadają za wszystkie projekty Rotate. Kobiety od wielu lat pracowały w świecie mody, a połączenie zdobytej wiedzy z oryginalnym i odważnym kopenhaskim stylem sprawiło, że zaprojektowały niezwykłe ubrania.

marka rotate założycielki
Jeanette Madsen i Thora Valdimars podczas tygodnia mody w Kopenhadze na sezon jesień/zima 2022. Fot. Christian Vierig via Getty Images

Korzystając z niemałych zasięgów na Instagramie, Jeanette i Thora tuż przed tygodniem mody w Kopenhadze w 2018 roku, zapowiedziały swoim obserwatorom otwarcie marki Rotate by Birger Christensen. Następnie do projektantek zgłosiła się ówczesna dyrektor ds. sprzedaży Net-a-Porter, Lisa Aiken, która po obejrzeniu projektów zaproponowała kobietom sprzedaż na platformie na wyłączność. Sukienki Rotate sprzedały się jak świeże bułeczki i nosić zaczęły je nie tylko stylowe Dunki, ale również kobiety z całego świata, które cenią sobie skandynawską modę.

ubrania marki Rotate
Photo by Jeremy Moeller/Getty Images

Zastanawiasz się, z czego konkretnie słynie marka Rotate? Madsen i Valdimars wzięły sobie za cel stworzenie idealnych sukienek na imprezę, gdyż był to element, którego brakowało w ich szafach. Wyjściowa kolekcja Rotate składała się z siedmiu idealnych na wieczorne wyjścia sukienek. Pierwszy był model o nazwie Kim. Jego forma miała być krótka, a jednocześnie charakterna, stąd duże i bufiaste ramiona. Sukienka Kim stała się bestsellerem i jest nim do dziś. Znajdziesz ją również na platformie MODIVO w wielu kolorach, a także w wersji skórzanej.

Wpisując w wyszukiwarkę na Instagramie #makeitrotate zobaczysz, jak dużą popularnością cieszą się ubrania marki. W projektach Rotate chodzą redaktorki mody i stylistki. Do ich fanek należą także cenione za niepowtarzalny styl influencerki modowe. Ubrania marki Rotate niejednokrotnie są wyborem topowych influencerkek modowych takich jak Cristina Musacchio, Janka Polliani czy Darija Barannik.

Darja Barannik w płaszczu Rotate w 2021 roku podczas tygodnia mody w Kopenhadze. Fot.
Raimonda Kulikauskiene via Getty Images.

Zobacz także: Ubierz się jak skandynawskie influencerki – te nazwiska musisz znać!>>>

Projekty Rotate z chęcią noszą także światowej sławy gwiazdy. Kim Kardasian, Khloe Kardashian, Sofia Richie to jedne z ikon stylu, które pokochały ubrania tej skandynawskiej marki.

Duńska marka, która w tym roku obchodzi okrągłe 5 lat istnienia, staje się coraz popularniejsza, a nowe kolekcje regularnie pojawiają się na fashion weeku w Kopenhadze. Cenisz sobie skandynawski styl i zainteresowały Cię ubrania marki Rotate? Znajdziesz je w MODIVO! Poza kultową sukienką Rotate, którą po prostu trzeba mieć, zwróć także uwagę na nietuzinkowe swetry z logo czy oversize’owe marynarki. Jak na skandynawski brand przystało, w linii Sunday dostępne są stylowe komplety dresowe, które założycielki marki proponują nosić nie tylko na sportowo, ale także ze szpilkami!

marka Rotate zaożycielki
Photo by Christian Vierig/Getty Images

Zdjęcie główne: Christian Vierig via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Trendy & Porady:
Insta News