SZUKAJ

Skórzane spodenki – stylizacje z modowym hitem na 2022 rok

Skórzane motywy, przejawiające się w postaci płaszczy, kurtek, spodni, sukienek, nakryć głowy, a nawet i szortów, zdecydowanie zaznaczyły swoją obecność w 2021 roku. Wybiegi lansujące trendy na rozpoczynający się właśnie 2022 jasno dają znać, że skóra nadal pozostanie w modzie. Jak więc nosić skórzane spodenki? Stylizacje z wykorzystaniem tego must have’u na 2022 rok można już teraz znaleźć w instagramowym feedzie topowych trendsetterek. 

Skórzane szorty świetnie współgrają zarówno z klasycznymi elementami garderoby, w stylu parisian chic, jak i tymi o bardziej oryginalnym, skandynawskim klimacie. Zobacz, jak nosić je zgodnie z obowiązującymi trendami. 

Skórzane spodenki na wybiegach

Skórzane szorty pojawiły się w bardzo licznym wydaniu na wybiegu marki Saint Laurent, stylizowane w czarnych total lookach. Co ciekawe, najczęściej towarzyszyła im długość mikro, niski stan i odkryte brzuchy modelek. To właśnie w takim, ultraseksownym wydaniu będziemy nosić je w 2022 roku, przynajmniej wg. tego francuskiego domu mody. Warto łączyć je z tiulowymi tkaninami, kozakami przed kolano, skórzanymi płaszczami czy czarnymi bandamkami.

Czarne skórzane spodenki – stylizacje

Skoro to właśnie czarne spodenki ze skóry mają być najmodniejszym wariantem na 2022 rok, warto wiedzieć jak je stylizować. Zadanie nie będzie trudne, ponieważ w najbliższym czasie kreatorzy trendów radzą nam stawiać na połączenie czerni z czernią i skóry ze skórą. 

Choć do tej pory staraliśmy się raczej unikać łączenia skórzanych motywów z w dużej mierze odkrytym ciałem, to jednak 2022 rok będzie należał właśnie do tego typu, pozornie wyzywających połączeń. Klucz do sukcesu to w tym przypadku przynajmniej jeden oversize’owy element stylizacji, np. obszerna marynarka.

Nieco bardziej stonowany wariant czarnego total looku ze skórzanymi spodenkami to łączenie ich z czarnym golfem, marynarką i wysokimi kozakami na płaskiej, ale za to masywnej podeszwie.

Kolorowe spodenki ze skóry – jak je nosić?

W naszym osobnym artykule rozstrzygającym, które trendy z 2021 roku pozostają w modzie także i w 2022, przeczytasz, że jednym z nich są intensywne kolory. Kto powiedział więc, że skórzane szorty nie mogą przybierać jednej z barw tęczy?

Kolorowe skórzane spodenki świetnie prezentują się jako część skórzanego garnituru. Emili Sindlev słynąca z zamiłowania do kolorowego stylu postawiła właśnie na taki zestaw zachowany w kolorze russian red. 

Inna opcja to łączenie kolorowych skórzanych spodenek z równie kolorowymi, ale jednak zachowanymi w innych barwach częściami garderoby.

Ikona wpisu: Edward Berthelot / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News