MODIVO DAYS -20%! Odbierz dodatkowy rabat na wybrane produkty topowych marek >>> Damskie Męskie Dziecięce 
SZUKAJ

Skórzane spodenki – stylizacje z modowym hitem na 2022 rok

2 min.

Skórzane motywy, przejawiające się w postaci płaszczy, kurtek, spodni, sukienek, nakryć głowy, a nawet i szortów, zdecydowanie zaznaczyły swoją obecność w 2021 roku. Wybiegi lansujące trendy na rozpoczynający się właśnie 2022 jasno dają znać, że skóra nadal pozostanie w modzie. Jak więc nosić skórzane spodenki? Stylizacje z wykorzystaniem tego must have’u na 2022 rok można już teraz znaleźć w instagramowym feedzie topowych trendsetterek. 

Skórzane szorty świetnie współgrają zarówno z klasycznymi elementami garderoby, w stylu parisian chic, jak i tymi o bardziej oryginalnym, skandynawskim klimacie. Zobacz, jak nosić je zgodnie z obowiązującymi trendami. 

MODIVO DAYS

Skórzane szorty pojawiły się w bardzo licznym wydaniu na wybiegu marki Saint Laurent, stylizowane w czarnych total lookach. Co ciekawe, najczęściej towarzyszyła im długość mikro, niski stan i odkryte brzuchy modelek. To właśnie w takim, ultraseksownym wydaniu będziemy nosić je w 2022 roku, przynajmniej wg. tego francuskiego domu mody. Warto łączyć je z tiulowymi tkaninami, kozakami przed kolano, skórzanymi płaszczami czy czarnymi bandamkami.

Skoro to właśnie czarne spodenki ze skóry mają być najmodniejszym wariantem na 2022 rok, warto wiedzieć jak je stylizować. Zadanie nie będzie trudne, ponieważ w najbliższym czasie kreatorzy trendów radzą nam stawiać na połączenie czerni z czernią i skóry ze skórą. 

Choć do tej pory staraliśmy się raczej unikać łączenia skórzanych motywów z w dużej mierze odkrytym ciałem, to jednak 2022 rok będzie należał właśnie do tego typu, pozornie wyzywających połączeń. Klucz do sukcesu to w tym przypadku przynajmniej jeden oversize’owy element stylizacji, np. obszerna marynarka.

Nieco bardziej stonowany wariant czarnego total looku ze skórzanymi spodenkami to łączenie ich z czarnym golfem, marynarką i wysokimi kozakami na płaskiej, ale za to masywnej podeszwie.

W naszym osobnym artykule rozstrzygającym, które trendy z 2021 roku pozostają w modzie także i w 2022, przeczytasz, że jednym z nich są intensywne kolory. Kto powiedział więc, że skórzane szorty nie mogą przybierać jednej z barw tęczy?

Kolorowe skórzane spodenki świetnie prezentują się jako część skórzanego garnituru. Emili Sindlev słynąca z zamiłowania do kolorowego stylu postawiła właśnie na taki zestaw zachowany w kolorze russian red. 

Inna opcja to łączenie kolorowych skórzanych spodenek z równie kolorowymi, ale jednak zachowanymi w innych barwach częściami garderoby.

Ikona wpisu: Edward Berthelot / via Getty Images

Trendy & Porady:
Insta News