SZUKAJ

Styl normcore – co to takiego?

2 min.

Normcore to jeden z tych niejednoznacznych terminów XXI wieku, który przez kilka lat krążył w kółko, rzadko kiedy doczekując się prawdziwej definicji. Co więc dokładnie oznacza „normcore”? Skąd wiesz, czy coś jest normcore’owe czy nie? Czy coś takiego w ogóle jeszcze istnieje i czy w ogóle chcemy, żeby istniało? W normcore chodzi o autentyczność. To odrzucenie ekstrawagancji. To obalanie wszelkich pojęć związanych z elegancją. Chodzi o ubieranie się jak Jerry Seinfeld czy kultowy ,,uniform” Steve’a Jobsa. Dowiedz się więcej na temat tego ultranormalnego nurtu w modzie czytając poniższy tekst.

Normcore to nieprzejmowanie się trendami. To stawianie na proste i sprawdzone elementy garderoby, które komponują się w schludną całość.To oszczędność czasu zarówno na zakupach jak i przed wyjściem do pracy. Wyrażenie „normcore” powstało z połączenia dwóch słów – „normal” oraz „hardcore”. To ,,absolutna normalność”, która wcale nie musi być nudna. Wbrew powszechnemu niezrozumieniu tego trendu, nie oznacza on bycia niemodnym. Jest to raczej stawianie na proste, ponadczasowe fasony i kupowanie podobnych do siebie ubrań. Normalsi cenią wygodę. Moda w ich życiu nie odgrywa pierwszoplanowej roli, co nie oznacza, że nie przykładają żadnej wagi do swojego wizerunku.

LOS ANGELES – OCTOBER 2 : Comedian Jerry Seinfeld poses for a portrait session at the MTM Studios during the „Seinfeld” filming days on October 2, 1990 in Los Angeles, California. (Photo by Ann Summa/Getty Images)

W szafach amatorów stylu Normcore dominują stonowane kolory i naturalne materiały. Gładkie oversizowe t-shirty, jeansy i klasyczne lub sportowe buty. Do tego minimalistyczne dodatki takie jak okulary przeciwsłoneczne, czy prosty skórzany pasek. Stylizacje normalsów mogą przypominać uniform. Nie jest to regułą, ale zwykle spotkamy ich ubranych tak samo lub bardzo podobnie. Co ciekawe, styl Normcore często bywa domeną ludzi sukcesu.

Justin Sullivan via Getty Images

Nowoczesny normals dba też o środowisko. Nie kupuje ubrań co do których ma wątpliwości, nie przejmuje się ulotnymi trendami, podąża własną ścieżką poza głównym nurtem. Jego styl był modny 10 lat temu i będzie taki przez kolejne 10 lat. Dlatego właśnie warto zwrócić tutaj uwagę na jakość kupowanych ubrań. Pamiętaj o świadomym wybieraniu produktów. Jeśli zależy Ci na ich długowieczności i wygodzie, stawiaj wyłącznie na naturalne materiały takie jak bawełna, wiskoza, len itd.

Bycie normalsem to dla wielu świadoma rezygnacja z pogoni za doskonałością. Nie musisz niczego udowadniać, jesteś po prostu sobą i skupiasz na innych sprawach niż trendy. Jeśli dobrze czujesz się w zwykłym t-shircie i ulubionych spodniach, które masz od lat – nie zmieniaj tego. Spraw jedynie by towarzyszyły Ci jak najdłużej, tak aby zmieniać poszczególne elementy garderoby, które już się zużyły. Jeśli coś nowego wpadnie Ci w oko? Świetnie, na pewno będzie pasować do reszty. Zobacz poniżej jak robią to inni.

Jeremy Moeller via Getty Images
Jeremy Moeller via Getty Images

Ikona wpisu: Mikel Roberts via Getty Images

Trendy & Porady:
Insta News