SZUKAJ

Chanel Haute Couture Wiosna / Lato 2020 – w klasztornym ogrodzie

Początek roku nierozerwanie łączy się z pokazami mody. To właśnie z nich czerpiemy inspiracje do codziennych stylizacji w nadchodzących sezonach. To także wielka uczta dla wszystkich estetek, które uwielbiają zanurzać się w artystycznej wizji projektanta. Tym razem Virginie Viard, dyrektor kreatywna Chanel podczas pokazu Haute Couture wiosna-lato 2020 przekształciła Grand Palais w ogród klasztorny. Scenografia została zaprojektowana w taki sposób, aby przypominała jedno z najbardziej znaczących miejsc w dzieciństwie Gabrielle Chanel – starożytne Opactwo Cystersów w Aubazine.

Po śmierci matki w 1895 r, dwunastoletnia Chanel wraz z siostrami zostały wysłane przez ojca do sierocińca opactwa cystersów Aubazine w Corrèze. To surowe miejsce ukształtowało wyczucie estetyki oraz wpłynęło na jej twórczość. W klasztorze panowała dyscyplina, rygor, surowość, czystość i prostota. Ascetyczność tego miejsca, architektury oraz strojów zarówno sióstr zakonnych jak i podopiecznych, głęboko zakorzeniły się w tożsamości Coco. Czarne spódniczki i białe bluzki będące uniformami wychowanek, stanowiły DNA wielu kolekcji projektantki.

Podczas pokazu Chanel Haute Couture Wiosna / Lato 2020 powróciliśmy do miejsca, w którym prawdopodobnie narodził się geniusz Chanel. Scenografia idealnie wprowadziła w klimat średniowiecznego klasztoru. Po wybiegu, który przypominał ogrodowe alejki, przechadzały się modelki wystylizowane na grzeczne i skromne dziewczynki. Kolekcja została zdominowana przez 3 kolory: czarny, biały i szary.

W pokazie znalazły się klasyczne marynarki oraz sukienki i spódnice o długości midi. Elementy górnej garderoby zostały bufiastymi rękawami, kołnierzami lub stójkami. Ciekawym elementem były białe rajstopy oraz krótkie skarpetki zestawione z czarnymi mokasynami. Na myśl przywodziły stylizacje komunijne. Prezentowane sylwetki charakteryzowały się niewinnością i subtelnością. Nie zabrakło obowiązkowej dla marki Chanel tkaniny boucle, a także licznych zdobień z haftów i koronek.

W pokazie uczestniczyły polskie modelki Patrycja Piekarska oraz Ola Rudnicka. Zaprezentowały długie suknie przypominające habity, z pięknymi, zdobionymi kołnierzami.

Nie zabrakło także rozchwytywanej Kai Gerber, córki ikony modelingu Cindy Crawford.

Wyjątkową sylwetkę zaprezentowała Gigi Hadid. Pojawiła się na wybiegu w prostej, czarnej, dopasowanej i zapinanej na guziki sukience. Look dopełnił idealnie gładko zaczesany i mocno ściągnięty kok.

Chanel Gigi Hadid Haute Couture Spring/Summer 2020

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News