SZUKAJ

Jakie kolory do siebie pasują? Łącz ubrania w oparciu o koło barw i neutralne odcienie! 5 trików pomocnych przy tworzeniu stylizacji

Kolory mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia ciekawej i modnej stylizacji. Odbiór całego zestawu będzie jednak zależny od umiejętnego łączenia różnych barw. Znajomość kilku trików pomoże nie tylko w tworzeniu codziennych outfitów. Zrobisz z nich użytek także podczas zakupów. Korzystając ze znajomości sposobów dopasowywania kolorów ubrań i dodatków, będziesz tworzyć szafę wypełnioną modelami, które do siebie pasują i nie stwarzają problemów przy komponowaniu stylizacji.

Sprawdź, jak łączyć ze sobą kolory ubrań, żeby tworzyły poprawne, ale przy tym również efektowne stylizacje!

Jak dobierać kolory ubrań – które odcienie do siebie pasują?

Kolory można ze sobą łączyć na wiele sposobów. Z jednej strony możemy trzymać się konkretnej barwy i stawiać na jej różne odcienie. Z drugiej do dyspozycji są także modne kontrasty, które prezentują się bardzo efektownie. Do kompletowania stylizacji i dobierania kolorów ubrań, które się w niej pojawiają, można zatem mieć różne podejścia. Punktem wyjścia powinien być przede wszystkim własny styl. Sprawdź, która ze wskazówek najbardziej do niego pasuje!

Koło barw – jak łączyć kolory ubrań?

Jeżeli chcesz stworzyć kolorową stylizację, to pomocne może być koło barw. Jak z niego skorzystać? Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz otrzymać. Analizując ułożenie kolorów na okręgu możesz znaleźć odcienie, które będą ze sobą współgrać w różny sposób. Jedne mogą się dopełniać, inne będą tworzyły mocny kontrast. Pomimo że pierwsza metoda wydaje się bardziej bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem, to druga możliwość także jest warta wzięcia pod uwagę. Sprawdź, jak wyglądają kolorowe stylizacje influencerek stworzone w oparciu o wskazówki z koła barw!

Kolory przeciwstawne – color blocking w praktyce

Łączenie kolorów przeciwstawnych to opcja dla wszystkich, którzy lubią bawić się modą. Ten trik polega na zestawieniu ubrań w odcieniach, które na kole barw leżą naprzeciw siebie. Do takich duetów można zaliczyć między innymi: zielony i czerwony, niebieski i pomarańczowy oraz żółty i fioletowy. Trend polegający na takim dopasowywaniu kolorów jest określany jako color blocking. Ten styl nietypowego łączenia ze sobą różnych odcieni nie jest ograniczony wyłącznie do tych, które są idealnie naprzeciw siebie. Ciekawy kontrast można otrzymać sięgając także po kolory, który leżą obok tego położonego po drugiej stronie koła barw. Kierując się taką zasadą, można zestawić ze sobą: różowy i zielony, żółty i niebieski lub fioletowy i pomarańczowy. Najważniejsze to nie przesadzić z ilością takich kolorów w stylizacji. Najlepiej zdecydować się na dwa lub maksymalnie trzy.

Dopasowanie kolorów pokrewnych – sąsiadujące odcienie z koła barw

Color blocking nie polega tylko na łączeniu przeciwstawnych kolorów. Ciekawy duet można stworzyć także sięgając po sąsiadów z koła barw. Takie pokrewne kolory prezentują się efektownie, ale przy tym są dość bezpieczną opcją. Do idealnych duetów można zaliczyć połączenie: różowego i fioletowego, różowego i czerwonego, zielonego i żółtego, zielonego i niebieskiego, żółtego i pomarańczowego, fioletowego i niebieskiego albo pomarańczowego i czerwonego. W takim przypadku także nie należy przesadzać z ilością kolorów. Pomimo że bardzo do siebie pasują, to warto zachować umiar. Trzy to maksymalna ilość, jaka może pojawić się w stylizacji.

Zestawienie pasujących do siebie kolorów – neutralne odcienie

Pomimo że Dunki mocno lansują kolory, to jednak skandynawska moda kojarzy się z neutralną paletą wypełnioną bielą, czernią, szarościami i beżami. Taki minimalistyczny i powściągliwy wybór jest przede wszystkim bardzo praktyczny. Szafa oparta jedynie na neutralnych odcieniach pozwala na niemal nieograniczone mieszanie ze sobą znajdujących się w niej rzeczy. Dotyczy to zwłaszcza prostych fasonów. Jeżeli w swoich modowych wyborach skłaniasz się właśnie ku takiej powściągliwej kolorystyce, to nie powinnaś mieć większych problemów w tworzeniu stylizacji. Białe i czarne ubrania współgrają świetnie nie tylko ze sobą nawzajem lub w total lookach, ale również w zestawach z innymi neutralnymi odcieniami.

Dobieranie kolorów ubrań – jak okiełznać intensywną barwę?

Jeżeli masz w swojej szafie kolorowe ubrania, które ciężko wystylizować, to jedynym rozwiązaniem nie jest koło barw i oparty na nim color blocking. Jeden mocny akcent w stylizacji wystarczy. W tym celu wystarczy sięgnąć po pozostałe elementy zestawu utrzymane w neutralnej palecie kolorów. Czerń, biel, szarości, beże, a nawet brązy sprawdzą się w tej roli idealnie. Dzięki temu pojedynczy kolorowy model stanie się głównym bohaterem stylizacji.

Zestawienie kolorów w modzie – total look

Kolorowa stylizacja nie musi zawierać różnych barw. Zamiast tego można skupić się na różnych odcieniach w obrębie jednej. Błękitny, turkusowy, chabrowy, kobaltowy, electric blue i granat to wszystko odmiany niebieskiego. Wykluczone nie jest też postawienie na jeden odcień danego koloru, np. słoneczny żółty jak w stylizacji Blair Eadie, która jest ekspertką w tworzeniu total looków. Jednolity pod względem kolorystycznym zestaw będzie prezentować się bardzo efektownie niezależnie od tego, czy wybierze się klasyczne fasony, czy postawi się na oryginalne modele. Forma i faktury będą tylko dodatkowym wsparciem w stworzeniu bardzo ciekawej monochromatycznej stylizacji.


To także może Cię zainteresować >>> Pastelowe ubrania w modnych stylizacjach na każdą porę roku. Zainspiruj się zestawami influencerek!

Ikona wpisu: Jeremy Moeller / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News