SZUKAJ

Kozaki na słupku – stylizacje paryżanek. Jak je nosić w klimacie french chic?

Mieszkanki Paryża słynące ze swojego nonszalanckiego, ponadczasowego i pożądanego na całym świecie stylu, uwielbiają te elementy garderoby, które prezentują się szykownie, ale nie ograniczają przy tym swobody ruchów i naturalnego vibe’u. Właśnie dlatego na liście must have’ów ich szaf znajdują się kozaki na słupku. Stylizacje z tymi butami idealnie nadają się zarówno na co dzień, jak i wieczorne czy bardziej eleganckie wyjścia, o czym wiedzą chociażby takie ikony francuskiego stylu jak Jeanne Damas czy Sabina Socol. 

Jak nosić kozaki na słupku by wpisać się w styl french chic? Zobacz poniżej.

Paryżanki wprost uwielbiają łączyć kozaki na wygodnym słupku z sukienkami. Przełamując nieco jesienno-zimową aurę zakładają je do letnich sukienek pokrytych kwiatami i groszkami, grubszych rajstop i kożuchów lub futer. Inny wariant na który stawiają to łączenie ich z sukienkami o długości midi. Mogą być to bieliźniane warianty, mogą być też te uszyte z miękkiej dzianiny. Zasłaniając w ten sposób całe nogi pozwalają sobie na subtelne odkrywanie dekoltu.

Kozaki na słupku równie dobrze co z sukienką wyglądają w połączeniu z… szortami. Zasada jest tu jednak prosta – ich wysokość powinna być klasyczna, sięgająca maksymalnie do kolana, zamiast nad nie. Dzięki temu całość będzie wyglądać szykownie, a nie przaśnie czy wyzywająco. Warto pamiętać, że paryżanki unikają takiego efektu stylizacji.

Spódnica – czy to midi czy mini – będzie stanowić równie dobre towarzystwo dla kozaków na słupku. Tego typu buty z trapezowymi spódniczkami nosiły niegdyś gwiazdy lat 90., a jeszcze wcześniej ikona światowego kina – Sharon Tate. Dziś zainspirowane nimi paryżanki zestawiają kozaki na słupku z kwiecistymi spódnicami o długości midi, kraciastymi czy jeansowymi mini, a czasem i tymi wykonanymi ze skóry.

Wpadnij na MODIVO.pl i znajdź kozaki na słupku, które uzupełnią Twoją jesienno-zimową garderobę!


Ikona wpisu: Christian Vierig / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Trendy & Porady:
Insta News