SZUKAJ

Powrót do formy – TOP 6 zasad dobrego treningu

Nowy rok, nowa ja? To od pewnego czasu najbardziej oklepane zdanie! Niemniej jednak, jest coś magicznego w pierwszym miesiącu nowego roku – tworzymy listy, postanowienia i mamy energię do wprowadzania zmian. Każda motywacja, która prowadzi do lepszego samopoczucia i ma korzystny wpływ na zdrowie jest super!

W styczniu, jesteśmy jeszcze wytrwałe, a siłownie przeżywają oblężenie. Po grudniowym machnięciu ręką na nadprogramowe kalorie i z pogodzeniem się, że za sport uznałyśmy spacery po świątecznych jarmarkach, z werwą wracamy na ścieżkę zdrowia.

Jak umilić sobie powrót na siłownię i wypracować pozytywne nawyki?

6 zasad dobrego treningu

trening na siłowni

Trenuj systematycznie

Nie od razu Rzym zbudowano. Nie od razu też wypracujesz idealną sylwetkę. Dla uzyskania najlepszych wyników sportowych, podniesienia kondycji, budowy mięśni, spalenia tkanki tłuszczowej, należy być aktywną kilka razy w tygodniu. Nie muszą to być długie i wyczerpujące treningi, ważne aby się ruszyć i zmusić organizm do wysiłku! Bądź wytrwała i podnoś poprzeczkę coraz wyżej. Pracuj kompleksowo – nad siłą, gibkością, elastycznością oraz wydolnością.

Dobrze dopasowany strój do ćwiczeń

Ubrania skrojone na miarę Twojego treningu to sprawa naprawdę kluczowa. Najważniejsza kwestia? Odpowiedni rozmiar i dopasowanie do wykonywanych ćwiczeń. Wybieraj różne zestawy ubrań na zajęcia typu joga i pilates, inne na siłownię, czy intensywny trening outdoorowy.

W ofercie marki EA7 Emporio Armani znajdziesz miękkie i przyjemne w dotyku ubrania dresowe, które idealnie sprawdzą się podczas Twoich ulubionych ćwiczeń. Pogoda nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, ale jeśli wyposażysz się w ciepłą kurtkę puchową z kapturem, możesz śmiało wyruszyć na jogging!

 

Kurtka zimowa EA7 Emporio Armani

Spodnie dresowe EA7 Emporio Armani

Bluza EA7 Emporio Armani

T-shirt EA7 Emporio Armani

 

Regeneracja to część treningu

Daj sobie czas na odpoczynek. Zbyt duża ilość treningów oraz przemęczenie organizmu może przynieść wręcz odwrotne skutki. Pomiędzy treningami ciało musi odpocząć, dlatego daj sobie czas na odnowę biologiczną. Zaszyj się w domu, nałóż maseczkę na twarz i postaw na relaks!

Pij wodę

Woda spełnia wiele ważnych funkcji w organizmie: reguluje temperaturę ciała, jest składnikiem płynów ustrojowych, oczyszcza organizm z toksyn oraz transportuje składniki odżywcze. W trakcie wysiłku fizycznego pocisz się i tracisz średnio ok. 1 – 1,5 litra wody. Odwodnienie przekłada się na mniejszą siłę, szybkość, wytrzymałość oraz moc mięśni. Zbyt mała ilość płynów prowadzi do zwiększenia lepkości krwi, sprawia że krew staje się gęstsza, a serce pracuje ciężej. Aby do tego nie dopuścić, popijaj wodę w trakcie treningu małymi łykami.

trening na siłowni

Zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia, to nie tylko dieta i trening. To także podejście do życia. Koniecznie się wysypiaj. Sen to czas odpoczynku dla ciała, umysłu i duszy. Kiedy śpisz, Twoje komórki i tkanki odnawiają się, mięśnie regenerują, a Ty kumulujesz energię na kolejny dzień pełen wyzwań!

Pamiętaj także o destrukcyjnym wpływie stresu. Kiedy się stresujesz, w Twoim organizmie wzrasta poziom kortyzolu. Skutkuje to wzrostem poziomu cukru we krwi oraz osłabieniem układu immunologicznego. Pojawia się problem z masą ciała oraz zwiększeniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Nie zapominaj o odpoczynku, spędzaj czas tak jak lubisz, rób to co Cię odpręża i wrzuć czasem na luz!

Pogodne podejście do życia

Bardzo ważne jest aby myśleć pozytywnie i zawsze widzieć szklankę do połowy pełną. Akceptuj siebie i wszystkie swoje niedoskonałości. Znajdź w sobie siłę do działania i radość z dążenia do celu. Pokochaj zdrowy tryb życia i poczuj jak wzmacnia Twoje ciało. Właściwa dieta odżywia organizm, a trening modeluje sylwetkę, buduje mięśnie i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News