SZUKAJ

Eko moda w miejskiej dżungli – poznaj nową sesję MODIVO

Choć zajęło to niemało czasu, branża mody zdaje się być coraz bardziej ukierunkowana na etyczne i ekologiczne rozwiązania. Z roku na rok powstaje coraz więcej marek, w których DNA wpisane jest eko podejście do mody. Dzięki działaniom wielu organizacji, największe domy mody zaczęły przykładać wagę do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Mutibrand MODIVO z kolei, dla którego jednym z priorytetów jest podejmowanie eko inicjatyw, dołącza do tego nurtu za sprawą zakładki ,,eco-friendly”, w której to znajdziecie najmodniejsze ubrania wyprodukowane w ekologiczny sposób. To właśnie z nich stworzyliśmy stylizacje zaprezentowane w najnowszej sesji. Zobacz poniżej!

Na MODIVO znajdziesz coraz więcej marek, które produkują rzeczy w duchu eco-friendly. Część z nich zaprezentowaliśmy w ramach naszej ostatniej sesji zdjęciowej.

Porozumienie paryskie – krok branży fashion w kierunku ekologii

W zeszłym roku największe domy mody na świecie i marki podpisały tzw. porozumienie paryskie, które ma na celu zachęcić firmy odzieżowe, by kierowały się w swoich działaniach dobrem środowiska. Jest to konsekwencja faktu, że przemysł odzieżowy odpowiada za ok. 4% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Według badań przeprowadzanych przez Business of Fashion jest jeszcze wiele marek, które nie spełniają celów społecznych i środowiskowych.

Zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego, pod uwagę brane są takie aspekty jak poszanowanie praw pracowników, zużycie wody, zastosowane materiały czy emisje CO2. Dla Organizacji bardzo ważne jest to, w jaki sposób powstają ubrania i przede wszystkim, czy produkcja jest zgodna z ideą mody zrównoważonej.

Światowej sławy brandy z ubraniami starają się więc wdrożyć założenia porozumienia paryskiego w swojej produkcji. Na liście takich marek znajdziemy m.in. uwielbianą przez miliony fanów mody na całym świecie markę GUESS, ponadczasową Calvin Klein czy nowoczesną adidas.

Eko marki z MODIVO w wyjątkowej sesji zdjęciowej

W myśl działań podejmowanych przez całą branżę mody na rzecz budowania jej coraz bardziej ekologicznego oblicza, MODIVO zrzesza w sobie wiele marek produkujących rzeczy w przyjazny dla środowiska sposób. Część z nich wykorzystaliśmy by stworzyć ultramodne, casualowe stylizacje odnajdujące się w zgiełku codzienności. Zaprezentowaliśmy je na planie plenerowej, miejskiej sesji.

Klasyczna czarna puchówka marki Save the Duck idealnie współgra z błękitnymi jeansami o bardzo trendy fasonie typu paper bag. Do tego uzupełnienie stylizacji w duchu francuskiego minimalizmu – longlseeve w regularne czarno-białe paski Benetton i sneakersy o kolorze postarzanej bieli, wyprodukowane przez polski ekologiczny brand – Frootwear.

W czasie naszej sesji zdjęciowej proste, minimalistyczne stylizacje przeplatały się z tymi o nieco bardziej streetwearowym zacięciu. Na powyższym zdjęciu modelka ma na sobie czerwony dresowy komplet od marki adidas, który w swojej ofercie ma produkty eco-friendly. Do niego dobrana została puchowa kamizelka od Save the Duck, ultramodny bucket hat od ROTATE i sneakersy Frootwear.

Trend na warstwowy ubiór w przypadku powyższej stylizacji potraktowaliśmy bardzo dosłownie. Klasyczne czarne spodnie marki Samsoe Samsoe nasza modelka miała założone do puchowej, przylegającej kurtki Save the Duck, na którą nonszalancko zarzuciła szary, oversize’owy płaszcz od marki Vero Moda.

Kto powiedział, że jesienna aura nakazuje zrezygnować z sukienek czy spódnic? Kwiecistą spódnicę od marki Tommy Jeans zestawiliśmy z kontrastowymi, skórzanymi botkami na grubej podeszwie, bardzo modnymi w ostatnim czasie. Do tego bluza od marki Tommy Hilfiger i pikowana, różowa kamizelka Save the Duck.

Beżowe total looki to hit ostatnich miesięcy. Przy użyciu produktów typu eco-friendly stworzyliśmy własną interpretację tego trendu. Sztruksowe szerokie spodnie od Lee połączyliśmy z pikowaną kurtką tej samej marki.

Jak oceniacie nasze stylizacje zachowane w duchu eko mody?

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News