SZUKAJ

Jakob Kosel – wywiad z influencerem i modelem Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show

Za nami pokaz Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show, którego transmisja odbyła się 29 marca. Wciąż możesz go jednak obejrzeć na naszych stronach internetowych oraz w serwisie YouTube. W pokazie wziął udział m.in. Jakob Kosel, z którym mieliśmy okazję porozmawiać.

Podczas pokazu Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show panowała niesamowita energia. Oprócz modnych stylizacji, osadzonych w najnowszych trendach na sezon wiosna-lato 2021, które stworzyły stylistki z topowych magazynów o modzie, w wydarzeniu wzięli udział topowi modele oraz influencerzy. Jednym z gwiazd naszego pokazu był Jakob Kosel – finalista programu „Top Model”, który zajął 3. Miejsce. Od momentu zdobycia popularności dzięki udziałowi w show TVN, Jakob pracuje jako model oraz influencer!

Sprawdź również: Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show – relacja z pokazu >>>

Jakob Kosel – wywiad z influencerem i modelem Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show

Jakob Kosel ma 29 lat i dał się poznać szerszej publiczności jako uczestnik popularnego programu TVN „Top Model”. Dotarł do finału, w którym zajął 3. miejsce. To otworzyło mu drzwi do kariery. Obecnie Jakob jest influencerem – z powodzeniem rozwija swoją działalność w mediach społecznościowych, współpracując z markami. Ale nie odciął się od mody – przed pandemią brał udział w pokazach mody, a niedawno wziął udział w projekcie Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show.

Aleksandra Jóźwiak: Z powodu pandemii koronawirusa rzeczywistość, którą znaliśmy, zmieniła się – w tym również świat mody, który – tak jak wszystko inne – jest osadzony mocno w online. Jaki to miało wpływ na Ciebie – jako modela?

Jakob Kosel: Pandemia zatrzymała totalnie wszystko, ale uważam, że praca w internecie jest również pracą modela i ja się w niej odnalazłem świetnie. Bardzo to lubię. Ten świat internetu mogła poznać większa garstka ludzi i bardzo dużo ludzi się do tego przekonało. M.in. teraz robimy pokaz mody, który będzie dostępny tylko wirtualnie, a sama organizacja jest dopasowana do panujących warunków. Cieszę się, że mogę być częścią takich projektów.

To także może Cię zainteresować: Monika JAC Jagaciak – z modelką rozmawiamy o stylu i pokazie Modivo & eobuwie.pl Supervision Fashion Show >>>

Powiedziałeś przed chwilą, że mimo wszystko brakowało Ci atmosfery pokazów mody i pewnie ludzi, którzy tworzą ten klimat?

Jestem człowiekiem, który od zawsze otacza się dużą ilością ludzi i tego mi na maksa brakuje – czy to pokazów mody, czy widowisk sportowych. Ale z drugiej strony w tej nowej rzeczywistości potrafiłem sobie znaleźć miejsce. Może to jest tak, że nie ma sytuacji w której się nie odnajdę… Nie wiem (śmiech). Ale praca modela przeniosła mi się do internetu i cieszę się, że w ogóle jest. 

Czy przy takim pokazie bez publiczności towarzyszą Ci inne emocje?

Dawno nie czułem emocji przy publiczności, ale pamiętam, że to było duże wydarzenie. M.in. to miejsce, w którym teraz się znajdujemy – tutaj odbywały się pierwsze pokazy w moim życiu. Szedłem tu na pewno u Dawida Wolińskiego, Mariusza Przybylskiego. Wydaje mi się, że może te emocje podczas pokazu mody bez publiczności są trochę mniejsze – obcowanie z jedną kamerą kontra publiczność jednak robi różnicę. Tęsknię za publicznością, ale fajnie, że w ogóle są modowe wydarzenia, które dają możliwość poczuć jakiekolwiek emocje związane z modelingiem. 

Jesteś osobą, która idzie w klasyki – masz w szafie ponadczasowe ubrania i dodatki, które szybko nie wyjdą z mody czy ulegasz tymczasowym trendom?

Moja garderoba jest naprawdę mocno rozbudowana, co uświadomiłem sobie dopiero niedawno. Zawsze miałem w szafie klasyczne rzeczy – czarny garnitur, biała koszula i 3 bluzy. A teraz chyba ulegam trendom, bo rzeczywiście moja garderoba mocno się rozbudowała i mam tego naprawdę dużo. Ciągle szperam na swoim telefonie i wyszukuję nowe rzeczy, które wpisują na wishlistę. W ogóle przekonałem się do zakupów online – wiedziałem, że e-commerce funkcjonuje naprawdę super, ale nie wiedziałem, że aż tak. Udogodnienia typu np. możliwość zrobienia zwrotu na następny dzień bardzo ułatwiają proces zakupowy. 

Czy pamiętasz najbardziej szaloną stylizację, którą byłeś zachwycony, a teraz nie możesz na nią patrzeć? 

Wiadomo, że mój gust – tak jak chyba każdego – zmienia się na przestrzeni lat. W ogóle też to, co kiedyś robiłem, sądzę, że nigdy w życiu bym tego nie powtórzył – człowiek dojrzewa. I tak samo było z moim dojrzewającym gustem modowym. Jest masa rzeczy, których bym teraz nie założył. 

Czy masz w garderobie rzecz, do której odczuwasz szczególny sentyment, ponieważ np. wiążę się z nią jakaś szczególna historia? 

Totalnie tak, mam bluzę, w której podróżowałem na większość swoich modelingowych kontraktów. Bardzo ją lubię, świetnie na mnie leży i w ogóle nikomu jej nie oddam. Jest mega wygodna i im mocniej jest sprana, tym bardziej mi się podoba.

Pozostając w temacie wiosennych stylizacji, czy masz swój ulubiony trend na sezon wiosna-lato 2021? 

Śledzę wszystkie pokazy mody, bardzo podoba mi się trend torebek dla mężczyzn. Totalnie to czuję i bardzo lubię torby, przekonałem się do nich i już wiem, dlaczego kobiety tak bardzo lubią torebki. Jest w tym coś magicznego i praktycznego jednocześnie. 

Bierzesz udział w pokazie Modivo i eobuwie.pl na sezon wiosna-lato 2021. Muszę zapytać o to, która stylizacja urzekła Cię najbardziej i dlaczego?

Zdecydowanie wpadł mi w oko mój look, cała biała stylizacja z bardzo ciekawym płaszczem – trochę przeciwdeszczowym z transparentnym materiałem, do tego rurki i koszula. Jak się przebierałem, to dziewczyny powiedziały mi: “wiedziałyśmy, że Ty to obronisz”. Założyłem te ubrania i faktycznie pasowały super.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News