SZUKAJ

Kolor roku Pantone 2022 wybrany! Sprawdź ubrania i dodatki w odcieniu Very Peri

Jak co roku, instytut Pantone wybrał kolor, który będzie wiodąca barwą w modzie, designie i we wnętrzach. Miano najważniejszego koloru roku 2022 otrzymał odcień 17-3938 Very Peri. Połączenie niebieskiej i fioletowej barwy ma symbolizować pomysłowość, kreatywność oraz nową energię, która ma nam pomóc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Jak dokładnie wygląda odcień Very Peri i dlaczego to on został najważniejszą barwą roku? Sprawdź poniżej.

Kolor Roku Pantone 2022 ma bardzo duży wpływ na modę i trendy lansowane zarówno przez największe domu mody, jak i influencerki. Zobacz jak ten odcień noszą popularne it-girls!

Kolory roku Pantone – na jakiej podstawie są wybierane?

Pantone Color Institute™ będący ekspertem od kolorów, od ponad 20 lat wybiera barwę, która ma królować w danym roku. Amerykański Instytut rozpoczął tą tradycję w 1999 roku. Mianował wówczas Cerulean Blue najważniejszym kolorem na nadchodzący 2000 rok, będący początkiem nowego millenium. Do tej pory to zaszczytne miano zyskały mi.in. takie kolory jak: Ultimate Gray, Illuminating, Classic Blue, Ultra Violet czy Rose Quartz znany także jako Millennial Pink. Jak przebiega proces wyboru koloru? Eksperci z Instytutu Pantone dogłębnie analizują trendy w modzie, kulturze, sztuce, designie czy świecie kulinariów, a także zmiany społeczne i aktualne wydarzenia. Na tej podstawie wybierają barwę, która jest nie tylko odzwierciedleniem trendów, ale w pewien sposób je kreuje. Kolor Roku bowiem znacząco wpływa na projektantów i decyzje zakupowe w wielu branżach.

Kolor roku 2022: Very Peri

Jak wygląda Kolor Roku 2022? Veri Peri 17-3938 to odcień niebieskiego z wyraźną nutą fioletu. Jest nieco podobny do barwy roku 2018, jaką był Ultra Violet. Instytut Pantone tłumaczy jego wybór tymi słowami:

„Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy ponownie piszemy nasze życie. Wzbudzająca wdzięczność za niektóre rzeczy, które reprezentuje niebieski, uzupełniona nową perspektywą, która rozbrzmiewa dzisiaj, PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle”

Poprzez wybór Koloru Roku, jakim jest Very Peri Instytut Pantone zachęca nas do wyzwolenia kreatywności i pozytywnej energii w tych trudnych czasach.

Kolor roku 2022 w modzie – ubrania i dodatki w odcieniu Very Peri

Odcień Very Peri w stylizacjach it-girls

Choć kolor roku Pantone został wybrany dopiero teraz, popularne influencerki, które znają się na trendach jak nikt inny, nosiły ubrania i dodatki w tym odcieniu już podczas tegorocznych Tygodni Mody. Zobacz, do jakich stylizacji przemycają go trendsetterki.

Ubrania i dodatki w kolorze Very Peri na MODIVO

Chcesz być na bieżąco z trendami? Specjalnie dla Ciebie wybrałam modne ubrania i dodatki w niebisko-fioletowym odcieniu dostępne na MODIVO.

Kurtka puchowa Rotate
Futerko Fracomina
Marynarka Marella
Cygaretki Marella
Komplet dresowy Rotate
Koszulka Polo Ralph Lauren 

To także może Cię zainteresować >>> Kolor kobaltowy najmodniejszą barwą na zimę 2021. Jak go nosić?

Ikona wpisu: Christian Vierig / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News