SZUKAJ

Kolor roku Pantone 2023 wybrany! Zobacz ubrania i dodatki w odcieniu Viva Magenta

2 min.

Jak co roku, Instytut Pantone wybrał kolor, który będzie wiodąca barwą w modzie, designie i we wnętrzach. Miano najważniejszego koloru roku 2023 otrzymał odcień 18-1750 Viva Magenta. Wibrujący kolor przygaszonej czerwieni łączy ciepłe i zimne odcienie i ma symbolizować połączenie przeszłości z przyszłością oraz fizycznej i wirtualnej rzeczywistości. Jak dokładnie wygląda kolor Viva Magenta i dlaczego to on został najważniejszą barwą 2023 roku? Sprawdź poniżej!

Kolor Roku Pantone 2023 ma bardzo duży wpływ na modę i trendy lansowane zarówno przez największych projektantów, jak i influencerki. Zobacz, jak ten odcień noszą popularne it-girls!

Pantone Color Institute™ będący ekspertem od kolorów, od ponad 20 lat wybiera barwę, która ma królować w danym roku. Amerykański Instytut rozpoczął tę tradycję w 1999 roku. Mianował wówczas Cerulean Blue najważniejszym kolorem na nadchodzący 2000 rok, który był początkiem nowego millenium. Do tej pory to zaszczytne miano zyskały mi.in. takie kolory jak: Ultimate Gray, Illuminating, Classic Blue, Very Peri czy Rose Quartz znany także jako Millennial Pink. Jak przebiega proces wyboru koloru? Eksperci z Instytutu Pantone dogłębnie analizują trendy w modzie, kulturze, sztuce, designie czy świecie kulinariów, a także zmiany społeczne i aktualne wydarzenia. Na tej podstawie wybierają barwę, która jest nie tylko odzwierciedleniem trendów, ale w pewien sposób je kreuje. Kolor Roku Pantone bowiem znacząco wpływa na projektantów i decyzje zakupowe w wielu branżach.

Jak wygląda Kolor Roku 2023? Viva Magenta 18-1750 to odcień przygaszonej czerwieni z różową nutą wyrażający sygnał nowej siły. Jest nieco podobny do barwy roku 2002, jaką był True Red, ale w niczym nie przypomina koloru roku 2022 Very Peri. Leatrice Eiseman, Dyrektor Wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone tłumaczy jego wybór tymi słowami:

W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych kolorów i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych, a zarazem najsilniejszych barwników naturalnych znanych na świecie. PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę

Kolor roku Pantone 2023

1. Żakiet ONLY

2. Sukienka Marella

3. Torebka Versace

4. Szpilki CAFèNOIR

Poprzez wybór Koloru Roku, jakim jest Viva Magenta, Instytut Pantone zachęca nas do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Ten elektryzujący odcień zapowiada radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

Odcień Viva Magenta w stylizacjach it-girls

Choć kolor roku Pantone został wybrany dopiero teraz, popularne influencerki, które znają się na trendach jak nikt inny, nosiły ubrania i dodatki w tym odcieniu już podczas tegorocznych Tygodni Mody. Zobacz, do jakich stylizacji przemycają go trendsetterki.

Ubrania i dodatki w kolorze Viva Magenta na MODIVO

Chcesz być na bieżąco z trendami? Specjalnie dla Ciebie wybrałam modne ubrania i dodatki w odcieniu Viva Magenta dostępne na MODIVO.

Sukienka For Love & Lemons
kolor roku Pantone 2023 ubrania
Wełniany sweter Rage Age
Kolor roku Pantone 2023
Sukienka Rinascimento 
Kolor roku Pantone 2023
Komplet dresowy G-Star Raw
Chusta Liu Jo

To także może Cię zainteresować >>> Modne kolory na jesień i zimę – te barwy zdominują trendy nadchodzącego sezonu

Ikona wpisu: Edward Berthelot via Getty Images

Trendy & Porady:
Insta News