SZUKAJ

MAŁA CZARNA: Arek Zagata

Arek Zagata jest redaktorem mody w magazynach Glamour i Elle Man. Pisze do nich teksty, tworzy strony shoppingowe i stylizuje sesje. Studiował dziennikarstwo na University of the Arts London, gdzie zainteresowała go moda jako zjawisko powiązane z subkulturami młodzieżowymi. Okazuje się, że w takim ujęciu o modzie też można pisać, również w Polsce. Doświadczenie zaczął zdobywać w londyńskiej redakcji Elle, po czym kontynuował je w warszawskich redakcjach: Elle, i-D i Party. Jako redaktor mody Glamour zaczął się realizować również jako stylista. Od niedawna pisze o modzie w magazynie Elle Man.

 

MAŁA CZARNA

 

1 Moda to dla mnie

Ciekawe zjawisko: trochę w niej psychologii, trochę autokreacji. To atrakcyjny znak czasów i lekcja historii. Szybko się zmienia i ciężko się w niej połapać, ale jest przy tym wyjątkowo inkluzywnym środowiskiem.

2. TOP 3 ulubione rzeczy w Twojej szafie:

Plisowane spodnie Issey Miyake, kosmiczne buty Cloudbust Thunder Prady, kremowa drelichowa kurtka z Weekdaya.

3. W mojej szafie jest najwięcej

Białych t-shirtów, białych skarpet, białych butów. Mam do nich osobny proszek do prania:-)

4. Ikona stylu

Gwen Stefani, Drew Barrymore i Courtney Love w latach 90.! Księżna Diana, siostry Olsen, Carolyn Bessette-Kennedy i JFK Jr.

5. Nigdy nie założyłbym

Staram się tak nie myśleć o ciuchach! Wszystko może wyglądać fajnie w zależności od tego z czym będzie zestawione.

6. Za najlepiej ubrany naród uważam

Może Szwedów? Stamtąd są najfajniejsze marki. Ale z powodu globalizacji ludzie wszędzie na świecie wyglądają podobnie, nie ma już aż takich różnic. Z drugiej strony, ocenianie stylu innych ludzi nie jest spoko.

7. Ulubiony projektant

Nie mam jednego! Ale jeśli miałbym wybrać parę ulubionych marek to były by to JW Anderson, Raf Simons, Jil Sander, Prada, Acne, Bottega Veneta.

8. Na szafę zamieniłabym się z:

Kanyem Westem albo jakimś bajecznie bogatym influencerem z Azji.

9. Minimalista czy maksymalista:

Minimalista!

10. Ulubiony trend

Normcore.

 

Dziękujemy!

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News