SZUKAJ

Stylizacje biznesowe damskie – jak je tworzyć? Zainspiruj się znanymi bizneswoman

Żyjemy w czasach, w których to coraz więcej kobiet zajmuje czołowe stanowiska w dużych firmach, organizacjach czy na scenie politycznej. Mamy chociażby gwiazdy takie jak Kendall Jenner czy Emily Ratajkowski, które rozkręciły własne biznesy. Kolejne trendsetterki ruszają ze swoimi odzieżowymi markami. Prezydentem Słowacji i wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych zostały kobiety. Coraz częściej więc zachodzi potrzeba na tworzenie stylizacji biznesowych damskich, które wpisane są w ducha obecnych czasów. Czym cechują się te najbardziej udane? Stanowią zrównoważony miks między wymogami dress code’u i wyrażaniem przez kobiety własnych osobowości. Najpopularniejsze kobiety sukcesu opanowały sztukę tworzenia takich stylizacji niemalże do perfekcji. Zobacz, jak to robią.

Biznesowe stylizacje damskie to znacznie więcej niż tylko garsonka czy garnitur. Zobacz, jak noszą się współczesne kobiety sukcesu.

Stylizacje biznesowe damskie z garniturem w roli głównej 

Nasze zestawienie otwiera z pewnością najpopularniejszy, ale też najbardziej sprawdzony sposób na stworzenie biznesowej stylizacji damskiej – perfekcyjny garnitur. Choć pozornie może kojarzyć się on z nieco oklepanym uniformem, to jednak obecnie ten wariant stylizacyjny daje naprawdę szerokie pole do popisu. Garnitury damskie występują bowiem w różnych fasonach, które pozwalają współczesnym bizneswoman na wyrażanie siebie i swojego podejścia do mody. Mamy tu do wyboru oversize’owe, męskie warianty, te zdecydowanie bardziej dopasowane, składające się z taliowanej marynarki i cygaretek, ale też nieco bardziej fantazyjne, podkreślające walory kobiecej figury – z dzwonami. 

Biznesowe stylizacje z koszulą i spodniami

Nieco mniej oficjalną, bardziej wygodną wersją stylizacji biznesowej damskiej może być połączenie eleganckich spodni i koszuli czy bluzki. Sprawdzonym, choć nie jedynym rozwiązaniem są tu czarne spodnie i błękitna lub biała koszula. Wpływowe kobiety, takie chociażby ksieżna Kate Middletone, lubią jednak przemycać do oficjalnego dress code’u własne upodobania. Efektem takiego podejścia jest chociażby zamienianie czarnych dzwonów o eleganckim charakterze na te szmaragdowe i łączenie ich z jedwabną koszulą w kolorze ecru.

Stylizacje o biznesowym charakterze a garsonka damska 

Bardziej kobiecym, bo zakładającym połączenie marynarki ze spódnicą, jest wariant stylizacji biznesowej damskiej z wykorzystaniem garsonki. Jeżeli kojarzy Ci się ono z urzędniczkami z czasów PRL-u, to jest to już nieaktualny trop. Obecnie piękne, kolorowe garsonki damskie nosi chociażby żona George’a Clooneya, wzięta prawniczka Amal Clooney, ale też aktywnie udzielająca się społecznie Michelle Obama. Poza garsonkami w ich stylu, bardzo na czasie są też te nawiązujące do mody lat 90. Gdzie szukać inspiracji w tym temacie? Chociażby w stylizacjach Rachel Green z serialu ,,Przyjaciele”.

Biznesowe sukienki w najlepszym stylu

A skoro już przy bardziej kobiecych wariantach biznesowych looków jesteśmy, to warto w tym momencie płynnie przejść do sukienek o oficjalnym, często biurowym charakterze. Co je cechuje? Świetna jakość wykonania, prostota, długość przynajmniej do kolan i często geometryczne fasony. Biznesowe sukienki z zamiłowaniem nosi zarówo wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Kamala Harris, ale też prezydent Słowacji, Zuzana Čaputová. W tym przypadku warto postawić na naprawdę wysoką jakość wykonania, bowiem proste fasony biznesowych sukienek łatwo wyciągają na światło dzienne wszelkie mankamenty.

Ikona wpisu: Neil Mockford / via Getty Images

Podobał się artykuł? Podziel się!
Insta News