SZUKAJ

Victoria Beckham – stylizacje w duchu power dressingu

2 min.

Ikona w branży fashion i słynna projektantka, Victoria Beckham – stylizacje brytyjskiej mistrzyni mody to prawdziwa uczta dla kobiet sukcesu, które doskonale znają pojęcie power dressingu. Ten styl, utrzymany w duchu siły kobiet, ich niezależności i autorytetu, to znak rozpoznawczy Victorii, która od lat jest biznesowym wzorem do naśladowania milionów kobiet na całym świecie.

Białe koszule, garniturowe spodnie, oversize’owe marynarki, ubrania w kolorystyce b&w i ołówkowe spódnice – to właśnie główne składniki power dressingu i tym samym ID stylu Victorii Beckham.

Niezależna kobieta sukcesu, która dzięki ogromnej determinacji i wytrwałości stworzyła własną markę i została znaną na całym świecie, cenioną projektantką mody. Victoria Beckham stanowi stylizacyjny wzór do naśladowania. Jej ubrania mówią o sile i autorytecie. Wizyty projektantki na premierach czy własnych pokazach mody najczęściej są zwieńczone eleganckim garniturem czy białą koszulą, krawatem i luźnymi, szykownymi spodniami, których dłuższe nogawki stylowo opadają na szpilki. Dziś zainspirujemy się stylizacjami Victorii Beckcham, których nie powstydziłyby się Coco Chanel, Lady Di czy Madonna.

Biała koszula wizytówką silnej kobiety

Biała koszula święci triumfy w szafach kobiet na całym świecie. W oversize’owej wersji nosimy ją w ramach streetstyle’u, z kolei dobrze skrojona, z krawatem lub ozdobną kokardą, stanowi bazę stylizacji na miarę power dressingu. Victoria Beckham łączy ją z garniturowymi spodniami i elegancko wiąże pod szyją. Stonowany outfit uzupełnia brązową torebką – klasycznym wariantem wygodnej tote bag, którą każda business woman powinna mieć w swojej garderobie.

Victoria Beckham: stylizacje w damskim garniturze

Inspiracją dla kobiet stylizujących damskie garnitury mogą być takie ikony mody, jak Coco Chanel czy młodziutka Julia Roberts, odbierająca Oscara w obszernej marynarce. Victoria Beckham z kolei ma słabość do kolorystyki black&white – projektantka zestawia białe marynarki ze spodniami do kompletu, a stylizacje dopełnia klasycznymi, czarnymi wysokimi szpilkami.

Oversize’owa marynarka w duchu power dressingu

To właśnie Victoria Beckham i jej marynarki o przeskalowanej linii ramion stanowią współczesną inspirację w kwestii stylu power dressing. Jeśli nie w komplecie z garniturowymi spodniami, to ze sztruksowymi, ale wciąż szerszymi i dłuższymi – w eleganckim stylu. Pod marynarkę z szerokimi ramionami, Victoria zakłada szykowne koszule wiązane pod szyją – to jej znak rozpoznawczy.

Klasyczny trencz jako manifestacja siły

Stylizacje Victorii Beckham to przede wszystkim szyk, klasa i elegancja. Nic więc dziwnego, że spośród płaszczy, projektantka wybiera te najbardziej kobiece i stylowe – trencze damskie. Ten w brudnoszarym kolorze do złudzenia przypomina model w którym piękna Audrey Hepburn szukała zagubionego kota w Śniadaniu u Tiffany’ego. To właśnie jej trencz stanowi inspirację dla współczesnych kobiet, m.in. dla brytyjskiej projektantki. Victoria nosi model z wysoko podniesionym kołnierzykiem, do czarnej torebki od Hermesa i botków na obcasie.

Stylizacje Victorii Beckham z ołówkową spódnicą

Jeśli Victoria nie ma na sobie eleganckich spodni, najczęściej jej publiczne wystąpienia opierają się na stylizacjach z ołówkową spódnicą. Tą nosi w najróżniejszych kolorach i zazwyczaj za kolano. Letnią porą, projektantka łączy ją z eleganckimi koszulami, z kolei zimą stawia na golfy lub swetry. W zależności od góry, stylizacje z ołówkową spódnicą możesz wykorzystać zarówno do biura (w duecie z koszulą i marynarką) lub w mniej oficjalnym wydaniu – z białym T-shirtem lub sweterkiem.

Szerokie spodnie od garnituru: wybór Victorii

Wysoki stan, szerokie i dłuższe nogawki, elegancki krój i obowiązkowo pasek – to właśnie ideał garniturowych spodni brytyjskiej projektantki mody. Najczęściej zakłada je do białych koszul i szpilek. To charakterystyczna stylizacja Victorii Beckham, która jest sztandarowym elementem jej garderoby. Tak ubrana występuje na własnych pokazach mody, ale też w wydaniu streetstyle’owym.

Dowiedz się więcej na temat tego, czym jest power dressing i poznaj kluczowe elementy ubioru znanych business woman, które z powodzeniem dziś wykorzystasz zarówno w pracy, jak i w modzie ulicznej.

Zobacz też: Power dressing – styl ubioru silnych kobiet czy ubiór dodający kobietom siły? >>>

Ikona wpisu: Gareth Cattermole/BFC/Getty Images for BFC

Trendy & Porady:
Insta News