MODIVO DAYS -20%! Odbierz dodatkowy rabat na wybrane produkty topowych marek >>> Damskie Męskie Dziecięce 
SZUKAJ

Christian Dior Cruise 2021 – moda na radość z życia

1 min.

Wczoraj marka Dior transmitowała na żywo najnowszą kolekcję Cruise 2021, której pokazał odbył się w Lecce, małym mieście w Apulii we Włoszech. Pokaz w formie performance’u nawiązywał do taranteli, włoskiego tańca ludowego. Głównym przekazem wydarzenia oraz kolekcji jest radość z życia.

Dyrektor kreatywna Maria Grazia Chiuri zabrała fanów domu mody Dior do niewielkiego i urokliwego włoskiego miasteczka, z którym wiąże się jej rodzinna historia. Pokaz poświęcony został rękodziełu – zdobieniom i materiałom. Inspiracją do stworzenia kolekcji była także książka „Sud e Magia („Południe i magia”), napisana w latach 50. przez włoskiego antropologa Ernesto De Martino. Opowiada o jego podróży po południowych Włoszech zaraz po II wojnie światowej oraz odkrywaniu lokalnych tradycji i wierzeń.

MODIVO DAYS

Polecamy obejrzeć pokaz w całości – magia! Piękne widowisko.

Dior: nowa kolekcja

Maria Grazia Chiuri  znalazła studio tkanin, centrum rolnicze w Apulii oraz rzemieślników, którzy za pomocą krosna, ręcznie tkają niesamowite tkaniny, reprezentujące regionalne tradycje. Projektantka zaznacza, że warto jest dbać o przetrwanie takich niesamowitych miejsc. Dostarczają naprawdę piękne i kreatywne projekty.

Specjalnie na pokaz stworzono nową interpretację tradycyjnej muzyki z Apulii oraz zaproszono  choreografa Sharona Eyala do współpracy z lokalnymi tancerzami.

Najnowsza kolekcja Diora z pewnością zachwyci wszystkie miłośniczki delikatnych i eleganckich zestawień. Nie zabrakło tu koronek, bieli, beżu i subtelnych falban. Piękne, długie sukienki maxi cechował prześwitujący materiał, który stanowił charakterystyczną część całego performance’u.

Ikona wpisu:  Stephane Cardinale – Corbis/Corbis Getty Images

Trendy & Porady:
Insta News